89 defa okundu

Tarih’in En Acımasız 9 Nazi Komutanı (10 Most Cruel Nazi Commanders of History)

Spread the love

 

1- Adolf Hitler

Herkes için 1 Numaradır. Yaklaşık olarak 11-17 milyon arası Yahudiyi öldürüğü bilinmekte.

2-Hermann Göring

Almanya’da bir çok Üst yetkili yerleşde öalışmıştır. Alman Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Ekonomi Bakanı,Devlet Meraşali gibi rütbelere yükselmiştir. Adolf Hitler’e toplama kampı fikrini veren kişidir. Amerikan Hava kuvvetleri dahi saygı duymakta idi. Bir çok Nazi Rütbeli suçlarını inkar etsede Hermann Göring kabul ediyordu.

 

Sözü: Vicdansızım ben. Benim vicdanım Adolf Hitler’dir! / Hermann Göring

Önce vurun sonra yargılayın, eğer hata yaparsanız sizi ben koruyacağım. / Hermann Göring

3- Josef Kramer

13000 kişiyi öldürmüştür. Müttefik kuvvetlerinin kampı ele geçirmesi sonucunda öldürdüğü yahudilerin cesetleri ile karşılaşmışlardır. Savaşın bitmesinden sonra Hamelin hapishanesinde idam edild.

 

4- Ilse Koch

Kocası Siyasi suçlu hapishanesinin müdürüdür. Buchenwald kampında bulunan esirlere yapmış olduğu insanlık dışı işkencelerinden tanınmaktadır. Buchenwald Cadısı olarak adlandırılmaktadır.Öldürttüğü esirlerin derisinden koluna çanta dahi yaptırmıştır.

 

 

5- Franz Stangl

Sobibor ve Treblinka imha kamplarının sorumlusudur. 8 Şubat 1967′de Brezilya Polisi tarafından tutuklandı. Odilo Globocnik’in emrinde çalışmış azılı bir nazi komutandır. 400.000 yahudinin ölümünden sorumludur. Yapmış olduğu savunmada vicdanın rahat olduğunu açıklamıştır.

6- Joseph Goebbels

Adolf Hitler’in en yakınd arkadaşıdır. Almanya’da Halkı Aydınlatma propagandası yapmıştır. Nazi karşıtı ve Yahudi kitaplarını piyasadan toplatmak ilk işi olmuştur. Hatta bazı kaynaklara göre Resmindeki fotoğrafçının resmini çekerken Nazi olduğunu öğrendiği andır.

 

7- Paul Blobel

59,018 kişinin infazından sorumlu nazi komutandır.  8 Haziran 1951′de Landsberg’de kalmış olduğu Hapishanede Asılarak Öldürüldü.

8- Friedrich Jeckeln

100000 yahudinini ölümünden sorumlu kişidir. 3 Şubat 1946′da Riga’da idam edilmiştir.

9-Odilo Globocnik

Milyonlarca kişiyi yakrak öldürmüştür. Himmler de Globocnik‘i beğenmiştir. Bir çok görevler vermiştir. 31 Mayıs 1945′te İngilizler tarafından yakalandığında ağzında sakladığı zehirli kapsülü patlatarak kendisini öldürmüştür.

READ  Gizemli Örgütler

 

 

Yorum Yap
Okuyucularımızın Puanları
[Total: 0 Average: 0]

Lütfen Düşüncenizi belirtirmisiniz.

%d blogcu bunu beğendi:
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe