30 defa okundu

Tarihin En Tuhaf 10 Deneyi

Spread the love

 

İnsanlar tarih boyunca hep yeni şeylere merak sarmış ve bu yüzden günümüze kadar sayısız deneyler yapmışlardır. Kimileri başarılı olmuş olsa da kimisi başarısız olmuştur. Ancak tüm deneyler insan oğlunun iyiliği için ve masumca değildir tabiki. Tarih boyunca oldukça tuhaf ve tüyler ürpertici deneyler de yapılmıştır. Bunlardan 10 tanesini sizler için derledik;

1) Ölü Diriltme Deneyi
2) LSD Verilen Fil
3) Philadelphia Deneyi
4) Frankenstein’in Köpekleri Deneyi
5) Nikola Tesla Köprü Deneyi
6) Kusmuk İçen Doktor
7) Mamut Klonlama
😎 Kalbiyle Oynayan Adam
9) LSD İle Uçma
10) Frankenstein

Bunlardan birkaçı hakkında size bilgi vermek istiyoruz ;

1) Ölü Diriltme Deneyi ; Robert E. Cornish dahi bile çocuktu, daha 18 yaşındayken üniversiteden mezun olmuş. 22 yaşında doktorasını tamamlamıştır. Dahi adamın tek gayesi ölülerin tekrar canlanmasıydı. Bunu önce ölmüş hayvanların üzerinde denedi. Hayvanlara adrenalin vererek onları tekrar yaşatmayı başardı ;ancak bu çok kısa sürüyordu. Üstelik canlanan hayvanların beyin fonksiyonları düzgün çalışmıyor ve görme bozuklukları yaşıyorlardı. Cornish’in, bu deneyi insanlar üzerinde başarılı olmamıştır.

2)LSD Verilen Fil ;Bilimin en korkunç ve acımasız deneylerinden biridir. Warren Thomas fil davranışları hakkında araştırma yapan bir bilim insanıydı. 1962’de yine bir fil deneyi yapmak için Lincoln hayvanat bahçesindeki bir file, insanın kullanma kapasitesinden 3 bin kat fazla LSD enjekte edildi. Aşırı LSD sonrası görülen ” must” ismi verilen deliliğin görülmesi beklenen fil, bir saat sonra öldü. Bilimin en acımasız deneyinden biri daha başarısızlıkla sonuçlanmış oldu.

3) Philadelphia Deneyi ; Bir ışınlanma deneyidir. Özünde Einstein ‘in birleşik kuramları deneyine dayanır. Çok gizli bir şekilde gerçekleştirilen deneyde 104 asker Philadelphia deniz üssünde kaybolmuş ve sonrasında ise 640 kilometre uzakta olan Norfolk deniz üssünde bulunmuştur. Askerlerden birkaçı deney hakkında bilgi vermiş ;ancak deney çok gizli olduğu için tam bir açıklama yapılmamıştır. Bu yüzden deneyin gerçekliği hala muammadır.

READ  İdam Edilen Fil

4) Frankenstein ; Simyacı olan Conrad Dippel ‘in tam amacı kendi ruhunu başka bir ruhla değiştirmekti. Bunun için Frankenstein isimli kalede sürekli denemeler yapıyormuş. Bazı rivayetlere göre Dippel bu deneyi hortum, huni ve yağla yapıyormuş. Korkunç olan taraf ise deneyi, mezardan çıkardığı ölüler üzerinde yapıyordu.

5) Mamut Klonlama Deneyi ; Hwang Woo-Suk, biyoteknoloji profesörüydü. En büyük hayali ise bir mamutu klonlamaktı. Bu oldukça masraflı bir deneydi, Hwang Woo-Suk milyon dolarlarını harcadı bu deney için ;ancak bilim dünyası bu deneyi etik bulmadığı için çalışmaları durdurdu.

 

 

 

DEVAMI GELECEK TAKİPTE KALINIZ…..

Yorum Yap
Okuyucularımızın Puanları
[Total: 1 Average: 4]

Lütfen Düşüncenizi belirtirmisiniz.

%d blogcu bunu beğendi:
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe