56 defa okundu

Padişahlar Ve Burçları

Padişahlar Ve Burçları
Spread the love

 

Padişahlar Ve Burçları, Padişahlar hakkında çoğu yerden bilgi ediniriz. Bu bilgilerden pek çoğu savaşlar, eşler, çocuklar ve saltanat süreleridir. Bugün sizlere padişahlar hakkında hiç duyulmamış bilgilerden bahsedeceğiz. Hangi padişahlar hangi burçdan onu öğrenelim ;

Kanuni Sultan Süleyman ; 27 Nisan 1495’te doğan Kanuni boğa burcu. Aceleci olmayan, oldukça sakin, sabırlı, çalışkan ve oldukça ayrıntılı düşünen padişah tam bir boğa burcu insanı.

Sultan İbrahim ; 5 Kasım 1616’da doğan sultan, akrep burcundan. Deli İbrahim olarak da bilinen padişah zeki ve oldukça hayalperest bile kişiliğe sahipti.

3. Osman ; 2 Ocak 1699 yılında doğan padişah oğlak burcu. Cömertliği ile tanınırdı;ancak sabırsız, asabi ve oldukça sert bir insandı. Yumuşak karakterliydi ama çok çabuk sinirlenen bir yapısı vardı.

4. Mehmet ; 2 Ocak 1642 yılında doğan sultan, oğlak burcu. Öteki oğlak burçlarının aksine oldukça dikkatli ve kararlı bir yapısı vardır. Kanuni Sultan Süleyman ‘dan sonra en uzun süre tahtta kalan padişahtır.

2. Osman (Genç Osman) ; 3 Kasım 1604’te doğan Genç Osman, akrep burcu. Tipik akrep burcu özelliklerinden olan keskin bakış ve zekayı tam anlamıyla üzerinde taşırdı.

1. Beyazıd (Yıldırım) ; 3 Aralık 1447 yılında doğan Yıldırım Beyazıt, yay burcu. Dini yönü oldukça ağır basan bir padişahtı, cesur ve atılgan bir yapısı vardı. Hitabeti kuvvetli bir insandı ve seyahat etmekten hoşlanırdı.

Yavuz Sultan Selim ; 10 Ekim 1470 yılında doğan Yavuz, terazi burcu. Oldukça sert bi kişiliği vardı. Ancak asla kaba değildi. Sevgi doluydu ;ama savaşmaktan hoşlanırdı.

2. Abdülhamit ; 21 Eylül 1843 yılında doğan Sultan Abdülhamid, başak burcu. Tam anlamıyla bir teorisyendir. Zekasıyla tarih boyunca hep ön planda olmuş ve hayranlık uyandıran bir padişahtır.

READ  Tarihteki İlk Rüşvetin Belgesi

Fatih Sultan Mehmet ; 29 Mart 1423 yılında doğan padişah, koç burcu. Koç burcunun en çok ön plana çıkan özelliklerinden, cüretkarlık, ağırbaşlılık, sabırlılık ve cesurluğu tam anlamıyla üzerinde taşıyan bir koç burcu insanıdır. Soğukkanlı ve ihtiraslı olmuştur, kim bilir belki de bu özellikleri sayesinde İstanbul’u fethetmiş ve çağ açıp çağ kapayan padişah olarak anılmaktadır.

Padişahlar Ve Burçları

Yorum Yap
Okuyucularımızın Puanları
[Total: 0 Average: 0]

Lütfen Düşüncenizi belirtirmisiniz.

%d blogcu bunu beğendi:
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe